Aday Öğrenciler

2021 Yılı taban ve tavan puanlarimiz 
200-257


2021 YKS TERCİH KILAVUZUNDA YER ALMAYAN İMKAN VE KOŞULLARIMIZ

1) Bölümüze kaydolan öğrencilerimiz kontenjan dahilinde bir yıl süreli isteğe bağlı yabancı dil hazırlık programına kaydolabilirler. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir.

2) Fizik Bölümüne kayıt olan öğrenciler aşağıdaki şartları sağladıkları takdirde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından burs verilecektir. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının burslarla ilgili duyurusu aşağıda yer almaktadır*. (Ek yerleştirmede geçerli değildir.)

3) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine yerleştirilme puan türlerine göre ilk üç sırada yerleşerek kayıt yaptıran Muğla İli Menteşe İlçesinde öğrenim gören lisans öğrencilerine bir eğitim-öğretim yılı boyunca ücretsiz konaklama imkanı sağlanacak olup, Üniversite Senatosunun belirleyeceği akademik başarıya bağlı olarak konaklama imkanı devam edecektir.

4) Öğrencilerimize Kısmi Zamanlı Çalışma İmkanı verilmektedir.
 
*Şartlar:
1) T.C. vatandaşı olmak.

2)ÖSYM Başkanlığı'nca yapılan 2020-YKS sonucunda, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenecek Devlet üniversitelerindeki lisans programlarına ilk üç sırada yerleşmiş olmak.

3) Öğrencinin yerleştiği lisans programı, tercihlerinin arasında ilk 15 tercihinin içinde yer almış olmak.

4) Önceden, yurtiçinde veya yurt dışında, herhangi bir lisans derecesine sahip olmamak.

5) Sınavın yapıldığı yıl, Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlardan birine ÖSYM tarafından yapılan ilk yerleştirmede yerleşmiş ve kesin kayıt yaptırmış olmak. Yukarıda yer alan şartları sağlayan öğrencilere zorunlu hazırlık sınıfı ve lisans öğrenim süresi (4 yıl, çift anadal programında kayıtlı öğrencilere ise en fazla 5 yıl) boyunca ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 4 üzerinden 2,5 veya 100 üzerinden 65’in altına düşmemesi şartıyla 2021 yılı için aylık 850 TL (12 ay boyunca) “YÖK Destek Bursu” verilecektir.

6) 2021 yılı için verilecek “YÖK Destek Burslarının” yıllık artış oranı Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından belirlenecektir. “YÖK Destek Burslarını” almaya hak kazanan öğrencilerin öğrenim gördükleri süre içerisinde aldıkları diğer burslar ve krediler devam eder. Burslara ilişkin ayrıntılı bilgiye, Yükseköğretim Kurulu’nun internet sayfasından ulaşılabilecektir. https://www.yok.gov.tr/Documents/Ogrenci/BursDokuman/YOK_Destek%20Bursu_Usul_Esaslar.pdf
 

ÜNİVERSİTEMİZ ADAY ÖĞRENCİLER SAYFASI

Bölüm Tanıtım Videosu
Bölüm Tanıtım Broşürü

Üniversite Tanıtım Videosu

Fakülte Tanıtım Videosu

 Akreditasyon

Anabilim Dallarımız

Çift Anadal / Yandal İmkanları
 
YÖK Program Atlası
 
-->